Podawanie herbat owocowych 2-letniemu dziecku

Dzień Dobry Mam pytanie do Pediatry. Mam Synka który ma ponad 2latka i który pije dużo herbatek owocowych takie w saszetkach które ja zaparzam mieszam je np. z melisą albo z miętą, rumiankiem wtedy mam owocowo-ziołowe Czy mogę je słodzić naturalnym słodzikiem STEVIA zamiast cukru?bo niechce pić gorzkiej. Pozdrawiam i dziękuję.

Droga Mamo, tak. Może Pani słodzić herbatki stewią. Zachęcam także do posadzenia stewii na balkonie/parapecie i dodawanie pół świeżego listka do herbatki. Osiągnie wtedy Pani efekt posłodzenia w najbardziej naturalny sposób.
Pozdrawiam