Herbatki owocowe przy karmieniu piersią

Dzien dobry moje pytanie brzmi tak karmie piersia 1,5 mc dziecko i jakie herbatki owocowe mogę pic??

Inną sprawą są herbatki ziołowe. Jeżeli ma Pani problemy z laktacją lub dziecko ma wzdęcia - można kupić specjalne mieszanki ziołowe. Jeżeli ilość mleka jest prawidłowa - stosowanie ziół pobudzających laktację może się skończyć nadprodukcją mleka. Najlepiej się zatem ograniczyć do herbatek owocowych i wody, gdyż zioła (nawet zwykła mięta czy rumianek) mogą zawierać różne składniki bioaktywne - niekoniecznie pożądane w diecie Pani i dziecka.

Dr Krystyna PogoĹ

z dzikiej róży, hibiskus, z suszonych owoców śliwki, gruszki, jabłkek...