Czy ośmiomiesięcznemu niemowlakowi można podać lekką herbatę owocową?

Czy ośmiomiesięcznemu niemowlakowi można podać lekką herbatę owocową w torebkach? Chodzi mi o jednorazowe wypicie po przyjściu z mroźnego spaceru. herbatek dla dzieci, slodzonych glukozą i spółka nie uznaję.

Witam,
Naturalną herbatę owocową można podać, ale musi to być herbata owocowa, a nie herbata czarna aromatyzowana. Herbata czarna zawiera teinę, która ma właściwości pobudzające oraz związek o nazwie teobromina, która powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, a tym samym wpływa na wzrost ciśnienia. Herbatkę owocową o smaku malinowym czy owoców leśnych może spokojnie Pani podać maluchowi. Unikałabym jednak herbatek truskawkowych czy cytrusowych, ponieważ mogą one powodować reakcje alergiczną u dziecka.
Pozdrawiam