Czy zielona herbata smakowa ma takie same właściwości jak ta tradycyjna zielona?

Czy zielona herbata smakowa ma takie same właściwości jak ta tradycyjna zielona? Czy dodatki smakowe coś zmieniają we właściwosciach?

Dzień dobry,

Zielona herbata zaliczana jest do najzdrowszych napojów na świecie.
Oczywiście najlepiej wybierać w sklepach herbatę w postaci listków, które pod wpływem gorącej wody się rozwijają i uwalniają prozdrowotne związki. Jeżeli chodzi o herbaty smakowe to lepiej wybierać te z dodatkiem suszonych owoców niż aromatyzowanych. Sztuczne aromaty niekoniecznie są zdrowe. Jednak ich obecność nie powinna wpływać negatywnie na uwalnianie zawiązków bioaktywnych z herbaty.

Dodatki smakowe nie zmieniają wartości zielonej herbaty pod warunkiem, że jest to herbata liściasta. Wtedy takie dodatki tylko wzbogacają smak herbaty. Jeżeli natomiast jest to herbatka ekspresowa to zapewne jest to produkt gorszej jakości, nie zawierających całych liści. Wtedy jest to produkt mało wartościowy niezależnie od tego czy jest to sama zielona herbata, czy z dodatkami smakowymi.