Czy pomidory i herbata zielona pomagają?

Mam 13 lat, 160cm wzrostu i ważę 58 kg. Dziękuję za wcześniejsze rady. Mam jeszcze pytanie. Czy pomidory pomagają schudnąć? A zielona herbata? Czy są jakieś warzywa lub owoce, które wspomagają odchudzanie? Ile kcal powinnam spalać i spożywać dziennie? Teraz spalam ok. 200 kcal. Czy to dobrze??? Jakie ćwiczenia by mi Pani proponowała? Ola
13 LAT ponad rok temu

Błędy w dietach odchudzających

Witam!

Nie istnieją warzywa czy owoce spalające tkankę tłuszczową. Nie ma cudów. Pomidory są mało kaloryczne i bardzo zdrowe. Zawierają duże ilości składników mineralnych (głównie potasu) i witamin (np. witaminy C). Możesz jej jeść praktycznie bez ograniczeń, pamiętaj jednak, że nie można przesadzać z żadnym produktem. Zielona herbata jest polecana wszystkim nie dlatego, że ma właściwości odchudzające, ale jest zdrowa i zawiera wiele substancji prozdrowotnych, m.in. opóźniających starzenie skóry, łagodzących dolegliwości żołądkowe, zwalczających wolne rodniki i wiele innych.

Jeśli chodzi o spalanie i spożywanie kalorii, to nie wiem ile warzysz, mierzysz i jak aktywna fizycznie jesteś. Przeciętnie osoba dorosła (kobieta) ważąca 70 kg i mierząca 175 powinna spożywać około 2000 kcal. Z pewnością nie spalasz 200 kcal dziennie, ponieważ nawet śpiąc są one spalane. Dlatego trudno wyliczyć, ile faktycznie zużywasz energii. Tak zwany bilans energetyczny (ilość energii spożytej i zużytej) powinien wyjść na 0, czyli tyle ile zjadasz, powinno być spalone. Z pewnością przy odpowiednich nawykach żywieniowych i 30 minutach sportu dziennie Twój bilans pozostanie zerowy.

Jeśli chodzi o ćwiczenia, polecam te ze strony www.abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty