Podawanie przez 5 dni Solu-Medrolu przez kroplówkę

Witam ! Czy podanie Solu medrolu przez kroplówkę przez 5 dni osobie niepwenej na co jest chora jest groźne ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, możliwość wystąpienia działań niepożądanych istnieje zawsze, zależna jest przede wszystkim od stanu chorego i dawki leku. Stosowanie leku przez 5 dni nie jest jeszcze stosowaniem przewlekłym. Lek powinien być stosowany tylko, jeżeli istnieją wskazania do jego stosowania, ale nie jest to równoznaczne z rozpoznaniem konkretnej choroby, lek można stosować również objawowo.