Podawanie soku z marchwi 3-letniemu dziecku

Witam! Na wielu forach czytałam o szkodliwości i nie szkodliwości soku z marchwi o ostatecznie nie wiem jak to jest. Moje pytanie dotyczy picia soczków typu Kubuś, Pysio przez dziecko w wieku 3 lat... od niedawna zaczęły robić mu się pomarańczowe rączki i nóżki. Jaka jest optymalna ilość takiego soku dla dziecka w tym wieku? Czy spożywanie ok szklanki Kubusia dziennie może mu zaszkodzić?

Aleksander Ropielewski

Taka ilość spożywanego soku nie jest szkodliwa. Zażółcenie skóry jest zjawiskiem normalnym przy regularnym spożywaniu duzej ilości karotenów zawartych w sokach marchewkowych.