Zapytaj lekarza

7 1 6 , 4 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Sok z marchwi a dieta w NZJ

sok z marchwii a dieta w NZJ Osoba słyszała że nadmiar soku z marchwii w diecie uszkadza wątrobę czy to prawda? osoba chora na NZJ od dłuższego czasu już spożywa 330 ml soku z marchwii z dodatkiem bananów i innych dziennie ale boi się że uszkadza lub już uszkodziła sobie wątrobę Dodam że sok bardzo mi pomaga w problemach jelitowych, łagodzi , a przy tym jako kobieta cieszę się z kolorytu skóry jaki on zapewnia czy mogę pić codziennie taką ilość soków jak dotychczas nie szkodząc sobie?
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Drgawki gorączkowe - kiedy i jak je leczyć?

Kiedy pacjent ma wysoką temperaturę, mogą u niego pojawić się tzw. drgawki gorączkowe. Jak sobie z nimi radzić? Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej na ten temat.

Dzień dobry,
kolor skóry świadczy o nadmiarze karotenoidów w organizmie. Beta-karoten to prowitamina A Nadmierne spożycie beta-karotenu oznacza, że w organizmie dochodzi do nadmiernej produkcji witaminy A, co nie jest korzystne dla zdrowia. Skutki nadmiaru to: drażliwość, wypadanie włosów, powiększenie wątroby i śledziony, suchość i świąd skóry, wymioty, brak łaknienia, nudności, bóle głowy, krwawienie z dziąseł, zażółcenie skóry. Powiększenie wątroby wynika z faktu, że narząd ten potrafi ją magazynować w dużych ilościach. Proponuję odstawić sok do czasu, aż skóra wróci do normy, a tym samym organizm. W przyszłości w tym wypadku raz w tygodniu sok z marchwi jest wystarczający, dieta powinna być zróżnicowana i obfitować w różnego typu warzywa.

pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy