Podejrzenie depresji psychotycznej i brak sensu życia

Witam Mam pewien problem, który nawet trudno wytłumaczyć. Wydaj mi się że cierpię na depresję psychotyczną.Ostatnio dużo zastanawiam się nad sensem życia i nad tym jak powstał świat. Przez te myślenie dochodzę do różnych wniosków przez, które nie widzę sensu dalej żyć, świat trwa i bd trwał wiele bilionów lat i moje życie jest w tym wszystkim mało znaczące.Nie potrafię przez to żyć pełnią życia jak kiedyś. Pomocy !!! Czasami wolałbym być głupszy żeby się tym nie przejmować.

Każdy "po coś jest we wszechświecie" i Ty jesteś jego składnikiem, jeszcze się kształtujesz psychicznie i fizycznie, poszukujesz wartości i siebie, nie rezygnuj i powalcz- oczywiście łatwo nie jest, pogadaj z psychologiem!

Witam!
Ciekawa jestem, skąd u Pana ten pomysł, że cierpi Pan na depresję psychotyczną? Rozumiem, że aktualnie ma Pan obniżony nastrój i nie widzi Pan sensu życia. Może to być powiązane z depresją, a może to też wynikać z faktu, iż w okresie wczesnej dorosłości często towarzyszą nam pytania dotyczące egzystencji, mogą pojawiać się niepokoje, lęki. W tej sytuacji proponuję Panu spotkanie z psychologiem i rozmowę na temat swojego samopoczucia. Sama rozmowa może już dać Panu pewną ulgę, a ponadto psycholog będzie mógł ocenić, czy jest Panu potrzebna konsultacja z lekarzem psychiatrą.
Pozdrawiam ciepło!

Dzień Dobry,
od podejrzenia do diagnozy jeszcze droga. Z mojej wiedzy ta depresja najczęściej dotyczy osób w podeszłym wieku.
Skąd to podejrzenie. Potrzebne jest leczenie farmakologiczne, które zastosuje lekarz psychiatra.
Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka

Warto, żeby skorzystał Pan z pomocy psychologa. Być może to, co Pan przeżywa jest głębszym kryzysem związanym z wiekiem, poszukiwaniem swojego systemu wartości i sensu życia, a także konfrontowaniem się ze swoja śmiertelnością, a być może faktycznie rozpoczynają się jakieś procesy chorobowe. Dobrze byłoby się zdiagnozować. Choć niezależnie od diagnozy kilka spotkań, uzyskanie wsparcia, pracy nad co może Pan zrobić dla siebie w tym wymiarze, czasie i miejscu, jakie Pan ma, nad zaakceptowaniem tego, co niezmienialne i zmianą tego, na co naprawdę ma Pan wpływ, może przynieść naprawdę dobre rezultaty