Podejrzenie depresji u 23-letniej kobiety

Chyba mam depresję.... Witam. Jestem 23-letnią mamą, z tatą dziecka niee jestem .Z partnerem obecnym jestem 1,5 roku jednak zanim zaczelismy byc raazem on nadwyrezyl moje zaufannie nie konczac na 100% poprzedniego "zwiazku" ' Dlaczego zwiazek w cudzyslowiu ? Poniewaz prtnerowi zwróciła w głowie mężatka koleżanka z pracy i tak go wodzila przez prawie dea lata. Mial to skonczyc. Zaczelismy byc razem jednak on z nia dalej pisal . Jest tu jakis psycholog ktory powie mi czy warto sprobowac pomocy uw

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam.
Pani sytuacja wydaje się dość skomplikowana i z pewnością bardzo dla Pani trudna. Sądzę, że warto wyrazić swoje obawy, uczucia i inne emocje, w bezpiecznych warunkach (u psychologa lub terapeuty par), gdzie oboje Państwo będziecie mieli na to szansę, bez osądzania, wyrzutów i oskarżeń. Odkryjecie Państwo czego oczekujecie od związku i od siebie.
Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter

Witam serdecznie. Może Pani wypełnić początkowo test depresji Becka znajdujący się w internecie w wielu miejscach. Ponadto stwierdzić ile trwa już Pani obniżony nastrój. Na ten moment trudno powiedzieć czy jest to depresja. Stan obniżenia nastroju musi trwać co najmniej 2 tygodnie, a i tak nie oznacza to depresji.

Co do kwestii partnera. Najlepiej jeśli razem Pani z partnerem skonsultowaliby się z doświadczonym psychologiem, psychoterapeutą - terapia par jest tutaj wskazana. Odkryją Państwo co się dzieje w związku, jakie są wzajemne oczekiwania.

Odpowiadając na pytanie "czy warto próbować pomocy?" Próbować pomocy zawsze warto, natomiast prawda jest taka, że nikt nie zagwarantuje 100% powodzenia terapii. Czasem w toku terapii par ludzie stwierdzają, że lepiej będzie im układać sobie życie osobno. Może i tak być, ponieważ partner nie chce zakończyć pewnej relacji z inną kobietą. Psycholog powinien przyjrzeć się kontaktom z tamtą kobietą pod kątem uzależnienia/współuzależnienia od osoby.

Pozdrawiam serdecznie

Z pewnością znajduje się Pani w trudnej sytuacji w związku z wątpliwościami dotyczącymi partnera. Dodatkowo podejrzewa Pani u siebie depresję, nie pisze Pani jednak jakie są jej objawy. Dlatego zalecam konsultację psychologiczną. Będzie Pani mogła w bezpiecznych warunkach opowiedzieć o swoich uczuciach i dolegliwościach. Być może psycholog zaleci terapię.

Pozdrawiam serdecznie.