Podejrzenie raka płuc po nieudanej próbie samobójczej

Witam rok temu chcialem popelnic samobojstwo przez wdychanie gazu do zapalniczek nakrylem sie folia oraz koldra w lozku wdychalem go dosyc dlugo do takiego momentu ze oddech bardzo zwolnil ale ja mimo tego dalej staralem sie wdychac bylem taki spiacy zmeczony az w pewnym momencie juz nie chcialem sie zabijac wyskoczylem z lozka otworzylem okno i wdychalem swieze powietrze , po roku czasu ciezej mi sie oddycha szybko sie mecze mam zle samopoczucie czy moge miec raka pluc?

Jeśli się Pan niepokoi- warto skonsultować się z lekarzem. Na pewno jednak istotna jest konsultacja psychologiczna. Podjęcie próby samobójczej często wynika z poważnych trudności w radzeniu sobie z emocjami. A obecne dolegliwości mogą także być z tym związane (somatyzacje). Specjalista zdiagnozuje i pokieruje leczeniem.

Witam.
Objawy, które Pan opisuje wymagają sprawdzenia. Powinien Pan udać się najpierw do lekarza pierwszego kontaktu i zrobić podstawowe badania. Później być może lekarz skieruje Pana do innego specjalisty.
Pańskie pytanie przedstawiłam również lekarzowi pracującemu na toksykologii, którego zdaniem jednorazowa próba samobójcza tego typu nie powinna mieć wpływu na Pańskie płuca. Opisywane objawy mogą mieć więc inne źródło.
Kolejna sprawa jest taka, że skoro podjął Pan próbę samobójczą w tak młodym wieku na pewno miał Pan istotne powody. Warto je omówić w gabinecie psychoterapeuty, do czego zachęcam.
Małgorzata Danielewicz