Podwnękowo po stronie prawej zagęszczenia miąższu płucnego
Proszę o wyjaśnienie opisu RTG dziecka 6 letniego: Poldwnękowo po stronie prawej zagęszczenia miąższu płucnego. Obwodowe rozdęcie płuc. Zaznaczona szczelina m/płatowa prawa. Sylwetka serca niepowiększona. Kąty przeponowo-żebrowe wolne. Moja córka przeszła obustronne zapalenie płuc, i według lekarza w piątek dziecko jest już zdrowe. Proszę o odpowiedź na e-maila Bardzo dziękuję

KOBIETA, 13 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opisane zmiany mogą mieć podłoże pozapalne. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.