Podwójna dawka antybiotyku Amoksiklav

Witam mam, taki problem... przez przypadek zażyłem antybiotyk amoksiklav 1000mg po 2 godzinach od poprzedniej dawki całkowicie przez przypadek.... zmeczenie dalo sie we znaki mialem zazyc inny lek a sie pomylilem poszedlem odrazu wywolac wymioty i troche sie udalo lecz nie wiem czy tabletka zdolala wyleciec czy cos teraz mam z tym zrobic ? I jak jutro kolejna dawka mialem 2x po 1 tabl czyli bralem o 20 i o 8

Witam.
Proszę się nie martwić. Nie stało się nic złego, i nie ma potrzeby jakiś szczególnych działań. Czasem te antybiotyki nawet zaleca się większej niż normalnie dawce (podwójnej).
Kolejną dawkę leku oraz następne dawki proszę przyjmować zgodnie z planem wg zaleceń lekarza.