Podwyższenie ciśnienia ocznego i pachymetria

Na niedawnej wizycie u okulisty wykazało, że mam podwyższone ciśnienie oczne. Wykonałem więc dziś pachymetrię. Wyszło tam, że średnia CCT (um) u mnie w oku prawym to 588, a w lewym 584, odpowiednie dla mnie IOP (mmHg) w oku prawym to 23,3, zaś w lewym to 21,8, zaś obecnie mam średnio 25,7 R i 24 L. Czy są to wyniki bardzo odstające od normy i niepokojące? Boję się, że już mam lub w przyszłości nabawię się jaskry i stracę wzrok. Czekają mnie jeszcze badania GDX i pola wzroku.

Witam.zła interpretacja.pachymetria przelicza Tp na rzeczywiste a nie oczekiwane czy prawidlowe. Prawidłowe to takie przy którym nie ma postępu jaskry inaczej docelowe. CCT wykazało ze ma Pan grubą rogowkę i to jest prognostycznie korzystne. Pozdrawiam serdecznie