Podwyższone ciśnienie krwi a planowanie ciąży

Chciałam powiedzieć że od niedawna kontroluję pomiar ciśnienia. Chciałam powiedzieć że planuję zajście w ciążę. Chciałam powiedzieć że moje ciśnienie jest podwyższone i jest następujące: 170/123, 171/132, 163/118 . Co mam robić w tej sytuacji bo nie wiem? Wiem że jeżeli ktoś planuje mieć dziecko to nie powinien zażywać żadnych leków. Jakie można brać leki na obniżenie ciśnienia ? Jak się zacznie brać leki to powinno się brać je całe życie.

Elżbieta Rhone

Witam,
mitem jest to, że w ciąży nie wolno przyjmować żadnych leków. Przede wszystkim powinna Pani zgłosić się do internisty aby zacząć leczenie nadciśnienia (nadciśnienie w ciąży jest groźne zarówno dla matki jak i jej dziecka). Trzeba poinformować lekarza o swoich planach, dobierze on odpowiednie leki (takie które mogą z całą pewnością być stosowane w ciąży - np. Dopegyt), zaleci też pewnie kontrolę ciśnienia w domu.