Podwyższone tętno podczas zdenerwowania u 9-latka

Witam!Mam pytanie dotyczace mojego 9-letniego syna.Jest wrazliwym dzieckiem.Jakis czas temu doszlo do sytuacji ze pod wplywem stresu syn na krotka chwile stracil kontakt z otoczeniem.Tz.caly czas reagowal ale znacznie podnioslo mu sie tetno,zrenice bardzo sie rozszerzyly,naprawde wygladalo to dziwnie.Poki co minelo ponad pol roku.Az do takiej eskalacji stresu nie dochodzi.nie mniej jednak w sytuacji i smutku i euforii syn reaguje dziwnym uczuciem w brzuchu,dziwnym oddechem po czym zasypia.Pomocy

Zalecałabym konsultacje lekarską. Jest możliwe, że podobne reakcje są wynikiem wrażliwego temperamentu dziecka czy trudności o podłożu psychologicznym, ale warto sprawdzić, czy nie mają podłoża neurologicznego, a jeśli tak, rozpocząć leczenie jak najszybciej.