Podwyższony odsetek monocytów

Mam następujące pytanie o wynik morfologii: Wszystkie wyniki badania są w normie poza odsetkiem Monocytów, który wynosi 14,8% (Norma do 12%). Bezwzględna liczna monocytów jest w normie (0,73 G/l). Rok temu wynik był bardzo podobny(to znaczy tylko odsetek monocytów przekraczał wartość referencyjną, wartość bezwzględna monocytów też była w normie) Czy powinno to niepokoić?

Lek. Katarzyna Szymczak

Wynik nieznacznie przekracza normę, poza tym ważniejsza jest bezwzględna wartość która jest prawidłowa.
Pozdrawiam