Podwyższony poziom limfocytów i obniżony granulocytów u 18-latka

Witam, po przeprowadzeniu okresowej morfologii krwi zauważyłem podwyższony poziom limfocytów 56% (norma 20-45) oraz obniżony poziom granulocytów 36%(norma 40-75). Co takie wyniki oznaczają? Podczas badań oraz przed nimi nic mi nie dolegało, ani nie byłem wcześniej chory.

Aleksander Ropielewski

Interpretacja wyników zależy również od wartości bezwzględnych limfocytów i granulocytów. Sama dysproporcja w odsetkach populacji białych krwinek jaka ma miejsce u Pana nie jest powodem do niepokoju. Ponadto wyniki należy połączyć ze stanem klinicznym pacjenta i ewentualnymi objawami.