Pogarszający się wzrok u 7-latka

witam serdecznie u mojego 7 letniego syna od jakiegos czasu bardzo pogarsza sie wzrok w listopadzie 2015 mial plus 1.25 na prawe i lewe oko lecz okularow nie dostal potem w maju tego roku na jedno ma 3.50 a na drugie 4.0 na plus co moze byc przyczyna tak naglego pogorszenia i czy idzie temu zapobiec oraz czym to grozi .moze mam zrobic mu ogolne badania bo moze to byc cukrzyca bardzo prosze o porade pozdrawiam Magda

Lek. Tomasz Budlewski

proszę kon iecznie udać się z dzieckiem do lekarza okulisty, po badaniu bedzie mozna coś więcej powiedzieć. a czy pomiar był ręczny czy automatyczny?jezeli automatyczny to czy na tym samym aparacie?>