Pogłębiona lordoza kręgosłupa a aktywność fizyczna

Pogłebiona lordioza w lodc.kręgosłupa guzek schmorla w dolnej płytce trzonu kręgu l1.L4-L5 obniżenie wysokości ,zwyrodnienie oraz uogólnione uwypuklenie tarczy międzykręgowej z centralno -lewoboczną przepukliną dyskowąpowodującą ucisk worka oponowego oraz zwężenie lewego otworu międzykręgowego .Drobne zmiany w stawach międzykręgowych l3l4l5s1Niee stwierdzono cech ucisku worka oponowego.CZy przy tym schorzeniu można się zginać ,sprzątać nosić wiadra z wodą ,jeździć rowerem.

Witam,
nie należy przeciążać kręgosłupa, jesli musi się Pani zginać i dźwigać to należy wykonywać to w odpowiedni sposób. Polecam wizytę u fizjoterapeuty , otrzyma Pani wskazówki i instrukcję ćwiczeń na kręgosłup.Dalsze forsowanie kręgosłupa bez odpowiedniej ergonomii spowoduje pogarszanie istniejących zmian.
Pozdrawiam