Pogorszenie stanu cery trądzikowej po rozpoczęciu stosowania Axotret

witam, dermatolog przepisal mi AXOTRET na srednio nasilony tradzik, biore go 3 tydzien i nastapilo pogorszenie, ile ono moze trwac? i ile moze trwac leczenie tym lekiem, zeby przynioslo ono skutek? pozdrawiam i czekam na odpowiedz :)

W początkowym okresie terapii skóra się oczyszcza i może dochodzić do nasilenia objawów trądziku. Istnieją różne schematy, a co za tym idzie okresy terapii w zależności od typu i nasilenia zmian trądzikowych. Decyzja o czasie skutecznej terapii należy do lekarza prowadzącego. Proszę pamiętać o wizytach kontrolnych i wykonywaniu badań dodatkowych.

W pierwszym etapie leczenia skóra się oczyszcza i następuje chwilowe pogorszenie stanu skóry, może potrwać to pare tygodni.warto do leczenia dołączyć zabiegi peelingów medycznych.