Pojedynczy złóg w pęcherzyku żółciowym

Witam , Mam pojedyńczy złóg w pęcherzyku żółciowym OK 1, 9 mm, robiłam rtg i z wyniku wychodzi ,że nie jest on uwapniony . Od 3 miesięcy biorę lek o nazwie Ursocam . Czy ten lek może mi zaszkodzić ? Czy są jakiekolwiek szanse , że ów złóg sie rozpuści ? Pozdrawiam

Renata GrzechociĹska

Nie powinien Pani zaszkodzić, jeśli wystąpią działania niepożądane proszę zgłosić się do lekarza. Został przepisany w celu rozpuszczenia złogu. Efekt trudno przewidzieć.