Pokruszona górna ósemka z małym ubytkiem

Witam proszę o poradę ma pokruszoną górną ósemkę jest z małym ubytkiem zaczynam odczuwać ta osemkę ma się zastanowić czy usunać albo leczyć . Ósemka jest ząb który nie bierze udziału w zgryzie ponieważ mam wszystkie trzonowce z tej strony i stomatolog niechętnie chce go usunać

Witam!
Wszystko zależy od stopnia ukruszenia ,wielkości ubytku i położenia zęba w łuku... Jeśli ząb jest położony prawidłowo można go z powodzeniem leczyć i będzie służyć jeszcze wiele lat! Jeśli ubytek okaże się duży i korona pokruszy się bardziej ,można rozważyć usunięcie... Pozdrawiam.