Pokruszona ósemka z ubytkiem

Witam mam pokruszona gorna osemkę w której jest ubytek i zab zaczyna juz reagować bóle jest to ciągły i nie mogę sie dotknać do tego zęba i jeszcze mi sie trochę bardziej ukruszył bo wyrwanie przekładam już dwa tygodnie ponieważ jest to zab po prawej stronie mam wszystkie trzonowce leczone kanałowe i co mi grożi jak nie wyrwę tego zeba ponieważ ma uraz z młodych lat jezeli chodzi o wyrywanie i ma też odruchwymiotny i tu jest duży problem

Aleksander Ropielewski

Dojdzie do miejscowego lub uogólnionego zakażenia z możliwością poważnych powikłań a nawet śmiercią w przypadku nieleczonego zakażenia. Leczenie lub wyrwanie zęba jest nieuniknione.