Polucje podczas snu u 18-latka

Mam 18 lat, od 4 lat często się masturbowałem, i nie miewałem polucji nocnych. Teraz gdy na stałe przerwałem masturbację natychmiast się one pojawiły, średnio raz na tydzień. Jednak dzisiaj w nocy miałem 2 polucję w odstępie 4 godzin, i na dodatek jedną podczas popołudniowej drzemki. Czy to jest normalne ?

Witam
Pojawienie się polucji nocnych po zaprzestanie masturbacji jest częstym efektem.
Również ich częstotliwosc i zmienność występowania może być różna szczególnie w okresie dojrzewania.
Pozdrawiam B.K.