Czy brak polucji jest powodem do niepokoju?

Witam,mój chłopak wyznał że masturbował się dość regularnie od dzieciństwa, ma 30lat, od 3 miesięcy zaprzestał masturbacji. Nie miał od tej pory nocnej polucji. Nie uprawialiśmy seksu przez ten czas. Czy są powody do niepokoju przez brak polucji? Wspominał też, że od około 2 lat, odkąd jesteśmy razem - gdy się masturbował miał większe trudności z utrzymaniem wzwodu - w porównaniu do okresu, gdy się masturbował a nie byliśmy w związku (wtedy nie miał z tym problemów). Podejrzewam, że może czuł się nie w porządku w stosunku do mnie i mogło to wpłynąć na wzwód? Czy też teraz ten brak polucji może mieć z tym powiązanie?

Kłopot z utrzymaniem wzwodu może mieć przyczyny medyczne jak i psychologiczne (stres), dlatego polecam Państwu wizytę u seksuologa. Może to być wizyta pary lub wizyta indywidualna męża. W trakcie rozmowy będzie możliwość przyjrzenia się temu, jak wygląda Państwa funkcjonowanie seksualne i czy można, w drodze terapii, poprawić jego jakość (jeśli czujecie Państwo, że jest to potrzebne).
Natomiast jeśli to możliwe, to zamiast sprawdzać codziennie czy polucje wystąpiły, polecam stosunek seksualny. Jest przyjemniejszy, zbliża partnerów do siebie, rozładowuje napięcie, poprawia nastrój, wprowadza ciekawe doświadczenia w relacji i pozwala ogólnie czuć się lepiej.
Pozdrawiam i życzę dużo pomyślności.
seksuolog@grabowski.gr