Pominięcie 21. tabletki antykoncepcyjnej i stosunek przy 27. tabletce a możliwość ciąży

Mam 20 lat, od niedawna zaczęłam regularnie współżyć i od miesiąca biorę tabletki antykoncepcyjne. Oczywiście 1wsza tabletka wzięta pierwszego dnia miesiączki według poleceń lekarza. ALE... przy 3cim tygodniu, zapomniałam o jednej tabletce dokładnie 21wszej i według poleceń na ulotce, zaczęłam brać tabletki placebo(omijajac tą ostatnią której zapomiałam),reszte brałam już normalnie. przy 27 tabletce doszło do stosunku (podczas miesiączki) no i doszło do wytrysku. BARDZO SIĘ BOJĘ czy jest możliwość, że jestem w ciąży? bardzo proszę o wyrozumiałość, nie ma mi kto tego wytłumaczyć ponieważ no wychowywałam się sama, a wstyd mi kogokolwiek zapytać, dlatego zgłaszam się tutaj i myślę, że ktoś mi pomoże, doradzi.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Przy zadawaniu pytania warto wspomnieć jaka jest dokładnie nazwa stosowanego preparatu. Na podstawie podanych informacji można jednak z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że ryzyko ciąży jest bardzo niskie.