Pominięcie czterech tabletek z początku blistra i krwawienie z pochwy

Witam! Wzięłam pierwsze dwie tabletki z listka, po czym nie wzięłam kolejnych czterech po czym wystąpiło krwawienie. W pierwszym dniu krwawienia wzięłam kolejną tabletkę. Czy zrobiłam prawidłowo?

Witam serdecznie!
Opisywane krwawienie jest efektem odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Nie podaje Pani, jakie są Pani dalsze plany związane z antykoncepcją i czy odstawienia tabletek było przypadkowe (zgubiła Pani blister), czy też zdecydowała się na trwałą zmianę antykoncepcji. Jeżeli zamierza Pani kontynuować przyjmowanie tabletek musi Pani pamiętać, że doszło do zniesienia działania preparatu, a zatem wszystkie stosunki mające miejsce w ostatnich 7 dniach należy uznać za ryzykowne. Konieczne jest również stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia przez kolejnych 7 dni.

Pozdrawiam