Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej a ryzyko zapłodnienia

Witam, mam pytanie, ponieważ podczas zażywania tabletek zapomnialam o przyjęciu tabletki z 7 dnia, ostatnią przyjęłam o 21:30 a tą zapomniana następnego dnia o 9:40. Moje pytanie brzmi czy jestem zabezpieczona czy powinnam używać dodatkowego zabezpieczenia?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji należy uznać, że opóźnienie wynosiło 12 godzin. Nie ma konieczności stosowania dodatkowego zabezpieczenia.