Pominięta tabletka w 1. tygodniu - jak postąpić?

Czwartą tabletkę z opakowania przyjęłam po ok 13. godzinach, kolejną już o normalnej porze. Dzwoniłam już do kilku lekarzy i każdy mówił mi co innego. Mam przestać przyjmować tabletki, czy dokończyć opakowanie i wykluczyć ciążę zanim zacznę kolejne? Boję się, że w razie ewent. ciąży i brania tabletek mogę mieć potem problemy zdrowotne. Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli współżyła Pani w ostatnim czasie bez zabezpieczenia (najbezpieczniej jest przyjąć termin zakończenia poprzedniego opakowania), powinna Pani zastosować tabletkę "po stosunku". Następnie należy kontyunuować rozpoczęte opakowanie jednak przez 7 dni konieczne jest stosowanie dodatkowego zabezpieczenia (prezerwatyw).