Pomoc osoby po ciężkich przeżyciach w życiu

Posiadam osobę która po ciężkich przeżyciach w swoim życiu .Ta osoba jak sama stwierdziła nie chce żyć ,nie zależy jej na nikim i na sobie też .Jest to osoba którą nie jestem w stanie przekonać czy nawet zaproponować kontakt z psychologiem.Jest już po próbie samobójczej.Od kilku miesięcy dopiero mam z Nią kontakt.Jest to osoba bardzo dla mnie ważna.Najprawdopodobniej nie ma pomocy psychologa, i nie bierze żadnych leków.Próbuję każdego dnia pokazywać jej że ma po co żyć Itd.Potrzebuje rad..

To wspaniałe, że jest Pani przy tej osobie i pomaga jej Pani całym sercem. Jednak z tego co Pani opisuje, można wnioskować, że bliska Pani osoba jest w stanie ciężkiej depresji. Tej choroby nie da się wyleczyć bez medykamentów. Wizyta u psychiatry jest konieczna. Proszę zrobić wszystko, żeby Pani przyjaciel/przyjaciółka poszedł/poszła do lekarza. Kontakt z psychoterapeutą też będzie potrzebny ale teraz trzeba działać szybko i zacząć od leków. Pozdrawiam i trzymam kciuki!