Poparzenie wargi podczas palenia

Witam mam 23 lata i taki oto problem: wczoraj paliłem z lufki marihuanę i doszło do małego poparzenia wargi. Dzisiaj zauważyłem na wardze dolnej (od wewnętrznej strony) białą plamkę. Z opisu i zdjęć jest to nieznacznie podobne do leukoplakii. Palę również papierosy. Lufkę trzymałem w ustach dokładnie w tym miejscu gdzie powstała ta plamka. Nigdy wcześniej nie miałem podobnych objawów (ale też nigdy wcześniej się nie oparzyłem). Wizyta u lekarza jest konieczna? Może być to tylko zwykłe oparzenie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana zmiana to najpewniej rzeczywiście tylko oparzenie. Póki co nie ma zatem powodów do niepokoju - zmiana powinna się samoistnie wygoić w ciągu najbliższych dni. Gdyby się tak nie stało, proszę skonsultować się z lekarzem. W celu przyspieszenia gojenia może Pan kupić żel na afty.

Aby zmiana szybciej się zagoiła polecam preparat z Biodermy cicabio, w ciągu 3-4 dni powinien naskórek w tym miejscu się zregenerować. Proszę maść stosować parę razy dziennie, jest ona bez recepty dostępna w aptekach.