Popsuta część zęba podczas wyrzynania się u 11-latka

moje dziecko 11 lat ząb wyrzynając się z dziąsła praktycznie już jest popsuta pierwsza częć zęba zanim wyjdzie cały dentystka rokłada ręce naprawdę dbamy o higienę podobnie było z mleczakami, dodam źe głownie chodzi o zeby trzonowe

Witam, zęby trzonowe są bardzo często niedoczyszczane przez dorosłych, a co dopiero przez dzieci.Trzeba zwrócić uwagę, jak dziecko szczotkuje zęby, czy robi to dokładnie, czy może minuta i po wszystkim. Zęby należy myć z każdej strony, nie tylko od strony wargi i policzka ale także od strony podniebienia - zęby górne i języka - zęby dolne oraz powierzchnie żujące. Szczoteczka nie może być zużyta, trzeba ją regularnie wymieniać.Proszę zadbać o prawidłową dietę, ograniczyć słodycze a wprowadzić więcej warzyw, owoców, nabiału.Jeżeli wszystko robione jest prawidłowo to należy wykonać badania. Pozdrawiam