Psucie się zębów u 4-latka

witam mojemu synkowi 4letniemu bardzo robia się dziurki w zabkach co trzeba je bląbować nie ma pruchnicy tylko nie raz budzi się w nocy ze boli go ząbek u stomatologa jest on do blabowania ma jeszcze 4zabki na samym końcu do góry i na dole do zablabowania. zabki myje codzienne i bardzo chętnie czy jest jakies lekarstwo które mogłabym mu podawac na te zabki z góry dziekuje

Jeśli dzecko ma zęby do leczenia to znaczy, że ma próchnicę. Lekarstw żadnych na próchnicę nie ma. Czteroletnie dziecko nie może sobie samo myć zębów, bo nie potrafi nawet, jeśli Pani się wydaje, że potrafi. Do 7 roku życia zęby dzieciom powinni myć rodzice, tylko wtedy mogą być one prawidłowo wyszczotkowane.

Jeśli zęby są do "plombowania" czyli oczyszczenia i założenia wypełnienia(odbudowania utraconych tkanek) - to znaczy, że w zębach jest próchnica.
Musi Pani zwrócić uwagę na jakość szczotkowania zębów dziecka, przede wszystkim należy pamiętać, że do 6 roku życia należy szczotkować dziecku zęby (Pani je szczotkuje synkowi, dziecko też np. przed Panią lub po Pani)- szczotkujemy dwa razy dziennie, po wieczornym myciu dziecko nie powinno pić nic poza wodą (bez cukru, soków, herbatek słodkich) i nie powinno już nic jeść. U 4-latka powinna już Pani stosować pastę z fluorem.
Zęby można wzmocnić fluorem - ale oceni to Pani dentysta w gabinecie - wykona odpowiedni zabieg (bezbolesny, przyjemny dla dziecka:)-preparaty z fluorem należy podawać dziecku pod kontrolą dentysty aby nie podać zbyt dużej dawki tak małemu dziecku.