Jak oduczyć dziecko połykaniq pasty do zębów?

Witam, moja córka ma 2,5lat stosowałam dotychczas pasty bez fluoru i córka lubi myć zęby ale niestety połyka pastę i narazie nie daje rady jej zachęcić do wypluwania,. Zakupiłam już nową pastę z fluorem i podjęłam próby ale córka połyka dalej pastę. Czy szczotkowanie pasta bez fluoru nie spowoduje osłabienia ząbków?wcześniej miała białe zęby teraz ma przebarwione a słodyczy je bardzo mało ... Czy dawać pastę z fluorem maznieta na szczotkę w wielkości ziarnka ryżu i po połknięciu nic się nie stanie? Oczywiście nieprzerwanie próbuje zachęcać córkę do wypluwania...

Proszę regularnie stosować pastę z fluorem o stężeniu 1000 ppm. Najlepiej jak najmniej przyjemną w smaku, żeby dziecko oduczyć od połykania. Wystarczy delikatne maźnięcie szczoteczki, nie powinno taka ilość zaszkodzić, nawet przy częściowym połknięciu.
Dodatkowo warto regularnie pojawiać się na kontrolne u dentysty i fluoryzację.

Pozdrawiam!