Porszę o pomoc w schudnięciu!

Witam! Nazywam się Tomek. Mam 18 lat. Mierzę 187 cm. wzrostu. Oraz ważę 98 kg. Od zawsze byłem szczupły trenowałem piłkę ręczną. Mój koszmar zaczął się 2 lata temu, kiedy doznałem kontuzji kolana. W tym czasie dwie operacje i trochę się przytyło zawszę ważyłem około 80-85 kg. W tym momencie już wszystko jest w porządku lecz do trenowania nie wróciłem, dlatego że od widziało mi się trenowanie tego sportu. Wszystko jest w porządku, mogę wszystko robić. Czasami na dworze pogrywam w koszykówkę, siatkówkę. Raz próbowałem schudnąć, lecz niestety nie wytrzymałem. Teraz jestem w stanie zrobić wszystko aby zrzucić brzuch oraz tłuszcz z nóg i pośladków. CHCĘ W KOŃCU ŁADNIE WYGLĄDAĆ W JEANSACH i mieć płaski brzuszek. W mojej rodzinie nie występuje nadwaga czy otyłość, jedynie mama ma problem z nadwagą. Nie byłem u lekarza. Mój jadłospis jest przeróżny, jem właściwie wszystko to na co mam ochotę, parówki, jajka, kotlety schabowe, FAST FOODY. Teraz jestem w stanie rzucić wszystko aby schudnąć i wyglądać normalnie. Nie choruje na choroby przewlekłe. Z GÓRY DZIĘKUJE ZA POMOC!

Witam,

Przede wszystkim trzeba zacząć od zdrowego odżywiania oraz aktywności fizycznej. Jeśli Twoje problemy z kolanem już się skończyły najlepszym rozwiazaniem byłby codzienny trening - bieganie lub basen będą najbardziej pomocne w redukcji tkanki tłuszczowej z nóg i pośladków, ponieważ w tych dwóch sportach wykorzystywane są mięśnie właśnie tych partii ciała. Jeśli chodzi o brzuch to wszelkie ćwiczenia siłowe wzmocnią jego kondycję - zarówno ćwiczenia wykonywane na siłowni, jak i w domu, tzw. brzuszki.

Jeśli chodzi o dietę to ważna jest przede wszystkim regularność - 5 posiłków dziennie o stałych porach będzie zapobiegało napadom głodu i pochłanianiu dużych porcji jedzenia. Postaraj się unikać potraw smażonych, fast food'ów, słodyczy, słonych przekąsek oraz słodzonych napojów gazowanych.

Przy dużym wysiłku fizycznym należy pamiętać o wypijaniu conajmniej 2 litrów niegazowanej wody dziennie.

Zdrowa dieta to przede wszystkim produkty mało przetwożone i zawierające dużo witamin i składników odżywczych - pieczywo pełnoziarniste, chude mięso i ryby (drób), jajka, nabiał - sery twarogowe, jogurty, kefiry, kasze i makarony (zwłaszcza razowe).

Duże ilości białka, które się znajduje w wyżej wymienionych produktach, pomogą w budowaniu tkanki mięśniowej, a sport spali nadmiar tkanki tłuszczowej.