Postępowanie podczas przebywania w ośrodku terapeutycznym

Czy przyzwyczaję się do dyżurów kulinarnych w ośrodku, które kojarzą mi się z niepowodzeniem, niż z przyjemnością? Czy rozmawiać o tym z terapeutami? Boję się niewypełniania dyżurów! To grozi usunięciem z ośrodka. Dla mnie obowiązek to terror! Z drugiej jednak strony, nie mogę wrócić do domu, w którym jest przemoc! Nie jestem w stanie pójść do pracy, by się utrzymać! Chciałabym zmienić swoje podejście!

W ośrodku bedzie Pani pod fachowa opieka, warto zaufać terapeutom i mowić im o wszystkim co Pani przezywa i co sie z Pania dzieje. Taka otwartość jest istotnym elementem powodzenia w terapii.

Witam,
bezwzględnie powinna Pani zgłaszać opiekunom swoje problemy.Można wtedy dokładniej popracować nad sposobem odczuwania dyscypliny/terror/i kształtować inne przekonania związane z nią/inne schematy myślowe/.Jeżeli jest też opór przed obowiązkiem/częśc poczucia terroru/,może wkrótce sama osoba opiekuna stać się powtórzeniem modelu terrorysty i straci Pani wszelki kontakt z jego/jej/osobą.Na pewno jest grupa ,w której jest mozliwość zgłoszenia tego wszystkiego,jak i osobista rozmowa o swoich trudnościach.To właśnie,że Pani to zauważa,już samo w sobie jest bardzo wartościowe dla zmiany.
Zyczę wytrwałości i trzymam kciuki.