Potrzeba samotności i myśli samobójcze

Wydaje mi sie ze jestem chora mialam mysli samobojcze bylam na oddziale 2 tygodnie powinnam chodzic na terapie ale niewiem co robic chce caly czas saotnosci

Witam Panią, proszę się przede wszystkim w pierwszej kolejności wzmocnić lekami, tak aby poczuła się Pani na tyle silna, by rozpocząć inicjowanie kontaktów z innymi; na początku może to być kontakt z psychoterapeutą. Zbyt długie przebywanie w samotności nie jest wskazane, bo może to przejść w nawyk i znacznie nasilić lęki społeczne.Niemniej nic na siłę; Pani będzie czuła, kiedy jest gotowa by pójść na spotkanie z psychoterapeutą, czy otwierać się kontakty z innymi osobami.

Pozdrawiam

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam.
Kolejny krok, który został Pani zaproponowany (psychoterapia), jest niezbędny do tego, żeby uporać się z chorobą do końca i zabezpieczyć przed jej nawrotami. Zakładam, że leczenie szpitalne było nieco inne niż to, które aktualnie Pani stosuje, tym samym mogą pojawić się objawy, które Pani opisuje. Proszę udać się do psychoterapeuty, który pomoże Pani przejść przez te trudne momenty w Pani życiu.

Pozdrawiam serdecznie,
Michał Pyter
http://michalpyter.com

Myśli samobójcze to nie spacerek po plaży i trzeba im przeciwdziałać. Skoro ma Pani skierowanie na terapię to proszę na tą terapie się udać. Dążenie do samotności jest jednym z objawów depresyjnych, który prowadzi do błędnego koła (jestem samotna-zle się czuję - skoro zle się czuję to chcę być samotna i tak w kółko) - aby wyzdrowieć i wrócić do stabilności emocjonalnej niezbędna jest psychoterapia. I to powinna pani zrobić. pozdrawiam