Powiększenie żołądka podczas jego bolesności

Witam, bardzo często czuje ból żołądka nie trwa to cały dzień, ale kilka godzin i przestaje, robiłam test na wrzody wynik negatywny. Przy bólu żołądek jest powiększony, czym to może być spowodowane?

Jeśli dolegliwości związane są z żołądkiem najlepiej celem oceny stanu narządu byłoby wykonać gastroskopię. O wszystkim powinien zadecydować lekarz prowadzący po bezpośrednim badaniu. Nie ma testów na wrzody, które jednoznacznie określałyby ich obecność. Jedynie jednoznacznie i niepodważalnie może to określić gastroskopia.