Powiększona żyła pomiędzy pośladkami

Witam. Mam 20 lat, od co najmniej 5 wykonuję pracę siedzącą pred komputerem po 8-12 godzin dziennie. Wynikiem tego było nabawienie się m.in. hemoroidów przeze mnie, ale ostatnio zauważyłem coś bardzo niepokojącego. W okolicy kości ogonowej, pomiędzy pośladkami zdiagnozowałem prawdopodobnie znacznie powięszoną żyłę o średnicy ok. 1 cm. Jest bardzo wyczuwalna, utrudnia siedzenie, po wywołaniu nacisku powoduje ból oraz swędzenie. Co to może być oraz do jakiego specjalisty powinienem się udać? Pzdr.

Lek. Katarzyna Szymczak

Być moze są to hemoroidy, konieczne jest badanie lekarskie, najlepiej przez proktologa, ewentualnie chirurga przewodu pokarmowego lub gastroenterologa.
Pozdrawiam