Powiększone węzły chłonne i ból w kościach

Dzień dobry! Mam pytanie, od paru tygodni mam powiększone węzły szyi, karku, pach i pachwin ale nie mam gorączki, lekkie zmęczenie i od 2 dni ból w kościach może stawach nie wiem dokładnie. Cierpię na refluks żołądkowo przełykowy i jestem alergikiem czy może to mieć jakiś wpływ? Od chyba miesiąca mam od refleksu czerwone gardło które piecze i drapie jak głęboko oddycham. Jestem tez osobom bardzo nerwowa i ostatnio przechodzę małą depresje. Lekarz mnie widział i skierował na badania krwi które 2 razy wyszły bardzo dobrze. Mieszkam we Francji. Co dalej powinnam zrobić? Pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Opisane dolegliwości zawsze wymagają pogłębionej diagnostyki. Prócz wykonania morfologii krwi, ważne jest by wykonać ręczny rozmaz krwi. Warto ponadto wykonać badania przeciwwirusowe (zwłaszcza w kierunku HBV, HCV i HIV, EBV, CMV), badania biochemiczne krwi (m.in. CRP, ALAT, ASPAT, LDH, GTTP), OB.

Jeżeli wykonane badania nie wykażą konkretnej przyczyny dolegliwości, należy rozważyć biopsję węzła chłonnego w celu wykonania badania histopatologicznego.

serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!