Jakie badania wykonać przy powiększonych węzłach chłonnych w pachwinie?

Dobry wieczór.Mam powiększone węzły chłonne w lewej pachwinie -czuje dyskomfort ( jakbym miał zgrubienie) dodatkowo boli mnie pod lewą pachą oraz po lewej stronie szyji. Przy skręcaniu głowy w prawo czuję ciągnięcie węzła chłonnego .Ob ,CRP Morfologia ,Rozmaz ,LDH w normie.Dodam ,że stan utrzymuje się od 3 tyg. USG wykonane ale co do interpretacji mam wątpliwość z uwagi na podejście przez doktora mało profesjonalni (wyczuwalne był pośpiech i mała dokładność) proszę o pomoc jakie badanie moge wykonać w celu wykluczenia najgorszych chorób,

Lek. Paweł Szadkowski

Na pana miejscu skonsultowałbym się z lekarzem internistą (z pełną dokumentacją medyczną) oraz opcjonalnie specjalistą chorób zakaźnych. Konieczna jest ocena dynamiki limfadenopatii oraz badanie przedmiotowe. Jeśli w wymienionych badaniach nie ma odchyleń rozszerzałbym diagnostykę wirusologiczną np. HBV, HCV, HIV, EBV, CMV. Myślę, że warto również wykonać badanie RTG klatki piersiowej, a w przypadku długo utrzymujących się zmian można rozważyć biopsję zmienionego węzła chłonnego. Dokładną diagnostyką powinien pokierować pana lekarz na podstawie pana stanu klinicznego.