Powiększone węzły chłonne po przebytym przeziębieniu

Witam. Od 16 lipca mam powiększone węzły chłonne. Tylko po prawej stronie za uchem jakby na kości. Wielkości fasoli. Bezbolesne. Od 18 lipca byłam przeziębiona. Lekarz rodzinny przepisam antybiotyk duomox. Nic nie pomogło. Przeziębienie przeszło ale nadal mam powiększone węzły chłonne. Czasami lekko boli (ciągnie) ale się nie powiększa. Nad nim nowe malutkie zgrubieni Aktualnie mam też alergie ale ni leczoną. Wyniki krwi podwyższone Monocyty - 18% oraz Eozynofile 5,8%, OB 15. Co robić dalej?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, odczyn węzłowy może się utrzymywać po przebytej infekcji wirusowej lub bakteryjnej. Zalecam czujną obserwację i w razie dalszych wątpliwości kontakt z lekarzem rodzinnym. Pozdrawiam