Powiększone węzły chłonne podżuchwowe i stany podgorączkowe

Witam. Jestem kobietą mam 27 lat. Mój problem zaczął się około 2 mies temu od powiększonych węzłów podzuchwowych. Miałam robione pod tym kontem usg węzłów, tarczycy, rtg klatki piersiowej tk głowy i odcinka szyjnego. Morfologia z rozkazem ręcznym on crp potas sod i wszystko jest ok. Natomiast od kilku tygodni doszły mi jeszcze stany podgoraczkowe robiłam znowu morfologię i crp i wszystko jest ok. Proszę o pomoc bo nie wiem gdzie mam szukać źródła choroby. Boję się że to może być ziarnica

Nie przedstawiła Pani jakie konkretnie miała wynik USG węzłów chłonnych, czy były podejrzane, jaka była ich struktura. W przypadku podejrzanych węzłów, okresów stanów podgorączkowym należałoby pobrać chirurgicznie jeden z węzłów chłonnych w całości i poddać go badaniu histopatologicznemu. Wynik badania histopatologicznego jednoznacznie określi stan węzłów chłonnych, czy występuje jakaś choroba rozrostowa węzłów chłonnych. O dalszym postępowaniu musi zadecydować lekarz prowadzący.