Powiększony brzuch i pieczenie żołądka a stres

czy powiększenie brzucha może być spowodowane tym ze przezyłam duzy stres ? jak wiadomo gdy się zyje w stresie mało co się je wiec , brzuch chyba nie mogl się od tego powiekszyc prawda ? czy to może jednak od tego ? wykonałam testy ciążowe 4 ale wszystkie negatywne wiec chyba mogę wykluczyć ciaze prawda ? czuje takie jezdzenie w brzuchu , klocie czasem po prawej a czasem po lewej stronie brzucha . i ból , pieczenie w zolądku ... co mi jest ?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.
Ból i pieczenie żołądka mogą wynikać z obecności wrzodów, które jak najbardziej mogą być spowodowane przez stres. Jeśli chodzi zaś o powiększenie obwodu brzucha, to w pierwszej kolejności należy ustalić czy wynika ono z przyrostu masy ciała. wzdęć czy może gromadzenia się w świetle przewodu pokarmowego płynu? Konieczna w tym wypadku jest dokładna diagnostyka (najlepiej usg jamy brzusznej, gastroskopia).