Powiększony pieprzyk w okolicy odbytu

Witam, mam problem od pewnego czasu zauważyłam ze powiększył mi się pieprzyk w okolicy odbytu i zaczął mi dokuczać i pobolewa. Stało się to po miesiączce, wiec może to jakieś zapalenie bo ostatnio specjalnie go nie uszkadzałam. Nieraz zdarzyło mi się to wcześniej podczas wygalania miejsc intymnych. Nie wiem co mam zrobić gdzie się udać pieprzyk stał się wypukły odstający kolor ma ciemny jak miał ale wcześniej mi nie dokuczał?

Witam! Opisane dolegliwości najprawdopodobniej wiążą się z mechanicznym podrażnieniem zmiany. W każdym przypadku znamiom w miejscach w których są one szczególnie narażone na urazy mechaniczne, wskazana jest ich profilaktyczne usunięcie. Proszę zgłosić się do dermatologa który wdroży odpowiednie postępowanie.