Powiększony węzeł chłonny podżuchwowy i ból głowy

Witam,wczoraj nagle powiększył mi się prawdopodobnie lewy węzeł chłonny podżuchwowy.Jest bolesny,ma ponad5 cm.Zęby mam zdrowe-byłam u dentysty.Nie boli mnie gardło,ani ucho,nie mam kataru.Boli mnie natomiast głowa i wszystkie mięśnie.Zażywam obecnie tegretol na neuralgię nerwu trójdzielnego str prawej-czy to może byc skutek uboczny leku?Miesiąc temu miałam też wypadek,którego skutkiem był uraz kręgosłupa szyjnego.Czy to może miec jakiś związek z powiększeniem węzła chłonnego?Pozdrawiam-Anna,30l.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Powiększenie węzła chłonnego najprawdopodobniej jest reakcją na infekcję. Konieczne jest wdrożenie diagnostyki. Proszę udać się do lekarza.