Powolne gojenie się ran u 27-letniej osoby

Witam,Mam problem z bardzo powolnym gojeniem ran, po jakimś urazie przez bardzo długi okres utrzymuje mi się brzydkie przebarwienie na skórze i nigdy już nie wygląda dobrze, co prawda to są drobne draśnięcia ale mi przeszkadzają. nie choruje na zadne choroby jestem zdrowa. Czy można jakoś łagodzić objawy? poprawić wygląd skóry?

Dzień dobry,

Proszę oznaczyć sobie stężenie glukozy na czczo, a jeśli będzie za wysokie to skontatkować się z diabetologiem. Jeśli ma Pani skłonność do przebarwień w ok blizn , tendencję do niskich wartości ciśnienia tętniczego i np. okresowo bólu brzucha i nudności oraz zwiększony apetyt na sól, to warto również oznaczyć stężenie kortyzolu rano na czczo (najpóźniej o godz. 8:00). W razie zranień proszę dodatkowo przyjmować cynk, - np. Zincteral 2x tabl i dodatkowo Vit C 3 x 1 tabl 0,2 g, Vit A+E 2x1 caps.oraz Solcoseryl - maść na rany suche, zaś żel na rany sączące się 2 x dziennie - rana musi być oczyszczona, można przepłukać ją wodą utlenioną.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz