Poziom testosteronu u 30-latka

Jaki poziom testosteronu powienien posiadać mężczyzna w wieku 30 lat ? Normy w laboratorium dotyczą mężczyzn od 20 do 80 roku życia. Wiadomo, że 30 latek musi mieć tego testosteronu więcej niż np 70 latek.

Poziom testosteronu jest własnościa indywidualną.
Reagujemy, jeśli są objawy kliniczne lub duże zmiany poziomu (dynamika).
Oceniamy cały profil hormonalny mężczyzny, sam poziom testosteronu jest niewystarczający.
Testosteron też wymaga indywidualizacji, na przykład interesuje nas tzw. testosteron biodostępny, czyli wolny testosteron plus związany z albuminami.
W medycynie seksualnej dysfunkcje naczyniowe są częstsze, niż hormonalne.
Wyjątkiem są pacjenci kulturyści, którzy dość często mają problemy związane z nadużywaniem sterydów.
Pozdrawiam Noworocznie. JW