Praca przed komputerem a odchudzanie brzucha

Witam serdecznie. Szukam sposobu aby zgubić brzuch pracując prawie 10h w trybie siedzącym. Niestety mam taką prace zdalną przez internet i 8-10h pracuje dziennie a aczasami i dłużej. Szukam jakiś sposobów aby w trakcie pracy mogł równocześnie "męczyć" brzuch aby spadł :). Wiem, że trzeba ćwiczyc w przerwach np przysiady, skłony itp.. ale może jeszcze coś innego jest dobrego - np zakup specjalnego pasa masującego - tylko czy to pomoże .. Brzuch mam dość duży zwisający. Prosze o pomoc.
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Siedzący tryb życia zdecydowanie nie sprzyja wysmukleniu sylwetki i zdrowiu, dlatego też warto zadbać o regularną aktywność fizyczną, zwłaszcza w dni wolne od pracy.
Dobrym pomysłem jest tez zapisanie się na basen, siłownię, czy fitness i realizowanie tego sportu np. 2 razy w tygodniu po pracy.
Cenne jest też zadbanie o zdrowe odżywianie- wprowadzenie trybu 5 posiłków dziennie, w równych odstępach czasowych, unikanie kalorycznych przekąsek, słodyczy,słodzonych napojów itp.